Комунальний заклад "Зачепилівський ліцей"Зачепилівської селищної радиХарківської області
fizryk-kfk


Комунальний заклад "Зачепилівський ліцей"Зачепилівської селищної радиХарківської області
fizryk-kfk

Меню

МЕТОДИЧНА СКАРБНИЧКА

Досвід роботи в період воєнного стану

Організація уроків фізичної культури в умовах дистанційного навчання під час воєнного стану

Це мій фронт і моя відповідальність.

На жаль, освіта на сьогодення відбувається у надскладний час – в умовах воєнного стану. 24 лютого 2022 року – відкритий воєнний напад на Україну. Життя українців розділилося на «до» і «після». Зупинився і освітній процес. Але Українці – незламний народ! І оговтавшись від  руйнуючих ударів, освіта почала повертатися в реалії. Міністерство освіти і науки «з метою убезпечення життя і здоров'я всіх учасників освітнього процесу» рекомендує організацію роботи в дистанційному форматі.

В нашому закладі, маючи попередній досвід в умовах карантину та запроваджених обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, було організовано освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання.

І знову виклик для вчителів фізичної культури. Сучасні умови всадили вчителів та учнів за гаджети. За таких умов переді мною постало завдання -  не просто змушувати школярів рухатися, а й заохотити та призвичаїти їх до самостійної фізичної активності, здорового способу життя та до самоконтролю піклування про своє тіло. Але ми і тут не здаємося і рухаємося в ногу з сучасністю.

Вже три роки наші звичні уроки перейшли на новий рівень, в формат онлайн, синхронно та асинхронно. Розпочався пошук нових методів та форм організації фізичної культури в умовах дистанційного навчання. Перепробувавши безліч платформ та сервісів (classroom, viber, classdojo) наш заклад зупинився на сучасній національній освітній платформі «ВСЕОСВІТА», де і я маю власну сторінку (https://vseosvita.ua/user/id202606). 

Ось,  і розпочалась робота над створенням власних уроків. Дана платформа дозволяє створювати не лише описові уроки, а й формувати різноманітні інтерактивні завдання та цікаві вправи для учнів, де головною задачею було не втратити цікавість учнів до уроків фізичної культури. Найкраще це виходить власним прикладом вчителя.

Використовуючи найвідомішу відео платформу YouTube, створив свій власний канал https://www.youtube.com/@fizryk-kfk3381 що надало  змогу розміщувати відеоролики комплексів фізичних вправ та окремими елементами у власному виконанні. Адже, я не лише навчаю а й навчаюся.

Національна освітня платформа «ВСЕОСВІТА» має безліч функцій. Наприклад:

- на платформі створено електронні журнали класів закладу. Учням не потрібно реєструватися та створювати власні акаунти, вхід у систему здійснюється за автоматично згенерованим кодом, при цьому коригувати прізвища та імена може лише вчитель, є можливість виставляти оцінки в журнал завдяки інтеграції сервісів «Конструктор уроків», «Конструктор тестів»;

- конструктор уроків - зручний сервіс, в межах якого можна створити повноцінний урок, після проходження якого учні не лише ознайомляться з теоретичними матеріалами у будь-якому форматі (відеолекція, подкаст, текст та інше), а й виконають завдання, оцінка за які буде виставлена в електронний журнал.

 - конструктор тестів - вебресурс дозволяє проводити комплексну перевірку знань учнів, створювати тести з довільною кількістю завдань, обирати будь-який із 8 видів завдання (з однією чи кількома правильними відповідями, на встановлення послідовності чи відповідності, з відкритою відповіддю, з пошуком відповіді на зображенні та інше), можливість переглядати, як учні виконують завдання в режимі реального часу.

В розділі конструктор тестів створюю завдання за власної  участі. Наприклад: тест з модуля баскетбол «Підсумковий тест» (https://vseosvita.ua/test/basketbol-pidsumkovyi-test-1643438.html) враховую попередньо пройдений матеріал, що дозволяє оцінити рівень знань учнів теоретичної частини. Тест з модуля волейбол «Жести судді» (https://vseosvita.ua/test/zhesty-suddi-voleibol-2852786.html), створено завдання з комплексу офіційних жестів судді по даному виду спорту. Конвертую відзнятий матеріал за допомогою програми для створення анімації з відео  GIF MAKER-EDITOR та додаю вид та опис запитання. Правильно підібраний анімований дизайн дозволяє виділяти важливі частини вивченого матеріалу та створити унікальний стиль тесту.

Також освітня  платформа «ВЕСОСВІТА» дозволяє поєднати виконання завдань з будь-якою іншою платформою, є можливість легко прикріпити посилання на інші джерела. Для урізноманітнення завдань користуюсь цікавими платформами, такими як  LINOIT.COM – віртуальна, інтерактивна дошка для спільного користування. За допомогою онлайн дошки створюємо полотна, на які кріпляться листи стікери. Існує можливість не тільки розміщення зображень, відео фрагментів, документів різного формату від вчителя, а й учні можуть надати фідбек прикріпивши стікер з відповідями. Для початкової школи часто використовую онлайн сервіс LEARNINGAPPS – конструктор для розробки, зберігання інтерактивних завдань. Готові матеріали у вигляді ребусів, ігор, вікторин та інше з різних видів спорту допомагають перевірити і закріпити знання в ігровій формі.

Розділ «Завдання з файлом» освітньої  платформи «ВЕСОСВІТА» дозволяє зворотній зв’язок під час виконання домашнього завдання здобувачами освіти. Для визначення рівня фізичної підготовленості учнів пропоную зняти на відео виконання того чи іншого комплексу вправ, яку потрібно прикріпити  в  цьому розділі в особистих кабінетах.

Під час домашніх завдання з виконання практичних навичок різних фізичних вправ, розуміючи, що в учнів немає належного інвентаря, пропоную виготовити власноруч або замінити на схожі предмети. Наприклад, виготовити м’яч за допомогою паперу та скотчу, ракетку для настільного тенісу замінити звичайним нотатком чи книгою, з жорсткою обкладинкою. А це, в свою чергу, свідомо формує мотивацію, розвиває та  підвищує зацікавленість дітей до занять фізичної культури.

Отже, під час дистанційного навчання  невід’ємною частиною  є синхронний режим навчання - взаємодія учнів та вчителя при дистанційному навчанні, під час якої усі знаходяться в електронному освітньому просторі.   Для онлайн зустрічей використовую сервіс платформи GOOGLEMEET та ZOOM. Посилання на ці зустрічі розміщую на створених уроках в розділі «Теоретичний блок». Всі посилання є активними, тому учень без зайвих зусиль,  в один клік, переходить на ту чи іншу платформу.

Дані інструменти і форми здобуття знань дійсно довели свою ефективність в дистанційній формі навчання. Проведення уроків онлайн стає сильною стороною сучасного педагога. 

Персоналії:

https://vseosvita.ua/user/id202606

https://www.youtube.com/channel/UCojzFNyoklHEsmqwLm716sw

Урок «Баскетбол. Жести судді»: https://vseosvita.ua/12.6pow?rl=202606

Урок «Стрибок в довжину з розбігу»: https://vseosvita.ua/lesson/strybok-v-dovzhynu-z-rozbihu-270876.html

Тест з модуля баскетбол https://vseosvita.ua/test/flash?id=1643438&rl=202606

Список використаних джерел:

1. Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.09.2020 за « 941/35224.

2. Рекомендації МОН https://mon.gov.ua/ua/news/mon-rekomenduye-22-24-lyutogo-2023-roku-organizuvati-osvitnij-proces-u-distancijnomu-formati

3. Електронне джерело https://vseosvita.ua/news/yak-pry-dystantsiinomu-navchanni-platforma-vseosvita-mozhe-staty-nezaminnym-pomichnykom-dlia-pedahoha-47134.html

 

Розробка індивідуального заняття з дітьми з особливими освітніми потребами (профілактика порушенням постави)

https://docs.google.com/document/d/1oLmGeEdkQjaO8YC04pAe_MsZJkVJnEU1/edit?usp=sharing&ouid=109554995656417502807&rtpof=true&sd=true

Методика навчання нижньої передачі у волейболі

https://docs.google.com/presentation/d/1QK1q2k_Ja7XnlJF5LIkfPLlapCpd02Dv/edit?usp=sharing&ouid=109554995656417502807&rtpof=true&sd=true

Петренко Андрій Володимирович
X